تلفن دفتر مرکزی: 02144787172

حوضچه اسید FRP تک جداره

حوضچه FRP تک جداره نوع رزین: اپوکسی وینیل استر

حجم:۸ متر مکعب سیال : HCl درجه حرارت عملکردی: ۶۰ محل اجرای پروژه: کارخانه تولید مصنوعات فلزی- اسید شویی

حوضچه اسید چیست؟

از حوضچه اسید مانند مخزن اسید برای جمع آوری و نگه داری اسیدهایی چون: کلریک اسید، سولفوریک اسید، نیتریک اسید استفاده میشود. از دیگر استفاده های این حوضچه می توان به آبکاری فلزات گوناگون از جمله آلومینیوم، روی و … اشاره کرد. حوضچه های اسید با توجه به بر طرف کردن احتیاج مشتریان، کویل های گرمایشی و سرمایشی دارا هستند که با توجه به نیاز و درخواست مشتری قطر و طول این کویل ها بر حسب گرما و سرما تعریف شده قابل ساخت است.

یک نکته ای که قابل ذکر است ظرفیت حوضچه ها از ۱۰۰لیتر تا ۱۰۰۰۰ لیتر بر حسب نیاز مشتریان قابل تغییر و ساخت است. درون کویل سرمایشی از یک نوع لایه سرمایشی برای خنک و سرد کردن ماده درون کویل استفاده می شود که درجه دمای آن از منفی ۲۰ تا ۲۰ درجه سانتی گراد بالا صفر را می تواند سرد کند. و همچنین درون کویل گرمایشی به منظور گرم کردن ماده از یک دیگ گرمایشی استفاده می شود که درجه دمای آن در گرمایشی بین ۶۰ تا ۱۲۰ درجه سانتی گراد است. همچنین می توان از ورق ژئوممبران در این حوضچه استفاده کرد تا راه نفوذ اسید را به خاک و آب بست و جلوی آلودگی را گرفت.

محصولات پیشنهادی: دریچه منهول

ضد اسید کردن حوضچه های بتنی و فلزی با رنگ ضد اسید

یکی از مسئله های مهم که نقطه ضعف برای حوضچه های بتنی به شمار می رود تماس این مواد اسیدی با بتن است. از این جهت که اسید می تواند تخریب سازه بتنی را سرعت بخشد. به همین علت است که مقاوم کردن سازه در برابر اسید و حفاظت از آن از مشکلات مهندسان است.

به طور معمول تقریبا در بیشتر سیستم های مراقبتی و حفاظتی در مقابل اسید به ویژه اسید های قوی دارای آب بندی کمی هستند. به همین علت است که پیمانکاران فقط تعمیرات مداوم را راه حل این مشکل می دانند.

آب بندی:

سازه هایی مانند حوضچه اسید، مخازن، تصفیه خانه ها و…. که سازه های بتنی به شمار می روند، به خاطر شرایط دوام و استحکام لازم است که آب بندی شوند. آب بندی این سازه ها از جمله بتنی دارای روش و ویژگی های خاص و تکنیک های ویژه است، که بستگی به شرایط ساخت سازه مثل فشار، جنس آن که بستگی به بلوکی، بتنی یا آجری بودن آن دارد، و همچنین بحث اقتصادی آن و شرایط بهره برداری و…. می توان مفید واقع شود.

چند نمونه از روش های آب بندی به صورت زیر است:

  • پوشش های الاستومری دو جزئی
  • پوشش های نفوذگر
  • پوشش های اکرلیک
  • پوشش های پلی یورتان

این ها چند نمونه از روش های آب بندی بتن و حوضچه اسیدی بود، که برای از بین بردن درز های آب دار با کمک تزریق پلی یورتان انجام می شود تا آب بندی شود. اگر بخواهیم از خوبی های این روش بگوییم می توان به دوام، سرعت زیاد و جلوگیری از خوردگی بتن و حوضچه اشاره کرد.

محصولات پیشنهادی: دریچه منهول ترافیکی

دیدگاهتان را بنویسید