تلفن دفتر مرکزی: 02144787172

دریچه ضد سرقت

اگر به سطح خیابان ها و پیاده رو توجه کنید دریچه هایی را می بینید که بر روی سوراخ هایی به شکل چاه قرار گرفته اند. معمولا این دریچه ها  بر روی چاه های فاضلاب یا برق و یا گاز وجود دارد. که یک راه دسترسی به فاضلاب های شهری و تجهیزات زیرزمینی است. در این مطلب به مباحث پیرامون دریچه ضد سرقت خواهیم پرداخت.

انواع دریچه ضد سرقت

کارایی دریچه یا منهول

همانطور که در بالا اشاره شد دریچه ضد سرقت بر روی سوراخ هایی در سطح خیابان و یا پیاده راه ها قرار میدهند. صفحه ای است با قابلیت جا به جایی. در بیشتر مواقع قطر این دریچه های به گونه ای است که یک فرد بتواند برای سرکشی و دسترسی به تجهیزات از آن استفاده کند. و دیگر وظیفه ی این دریچه های محافظت از مردم و جلوگیری از سقوط اجسام به درون چاه است.

مشکلات دزدیده شدن دریچه ضد سرقت

از آنجایی که هدف از ساخت دریچه منهول دسترسی به تجهیزات زیر زمینی و زیر ساخت های شهری با رعایت موارد ایمنی میباشد. و همچنین سبک بودن جهت انتقال و جا به جایی نیز موثر خواهد بود. این تجهیزات نیاز به تعمیرات دوره ای و بازدید های مجدد دارد. و به همین جهت باید کارایی لازم  نسبت به شرایط وضع موجود را دارا باشند. از جمله مشکلات دزدیده شدن دریچه ضد سرقت میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

  • سقوط یکباره افراد و اجسام به درون چاه های دسترسی 
  • ورود انواع نخاله ها

معرفی دریچه ضد سرقت

دریچه یا منهول فاضلاب  قیمت نسبتا بالایی دارد به خصوص اگر از جنس چدنی ساخته شده باشند که قابل بازیافت باشد. که اشتیاق به سرقت در بین سارقان بالا می رود. اما هم اکنون دریچه ضد سرقتی ساخته شده است که از نوعی مواد جدید با ویژگی های خاصی ساخته شده اند که قابل بازیافت نبوده و به طبع آن سارقان رغبتی به سرقت آن نخواهند داشت.

دریچه های ضد سرقت فاضلاب

انواع دریچه ضد سرقت

دریچه منهول کوپلیمری

این نوع دریچه ها و دریچه منهول ترافیکی مقاومت بالا، وزن سبک، ضد زنگ است و در برابر مواد شیمیایی مقاوم است بنابراین کمتر پوسیده میشود و طول عمر بیشتری دارد. و در بیشتر مواقع در مکان های پر تردد از جمله : پیاده رو ها و اماکن عمومی، کارخانجات و حتی فرودگاه ها کاربرد بسیاری دارد.

دریچه کامپوزیتی

دریچه منهول کامپوزیت دارای ظاهری زیبا هستند.و مزایایی مانند: مقاومت بالا در برابر شعله و حرارت و ضربه و همچنین این نوع دریچه ضد سرقت قیمت مناسبی دارد.

دریچه منهول بتن پلیمری

در ساخت این دریچه از سیمان تیپ 5 و الیاف پلیمری استفاده میشود. و همچنین این دریچه از لحاظ مقاومت حرارتی، کششی، مکانیکی بالایی دارد و به همین دلیل کمتر دچار ترک خودگی و شکستگی میشود.

قیمت دریچه ضد سرقت

قیمت دریچه ها دارای اعداد وارقام مختلفی است و به عواملی همچون :

  1. جنس دریچه و منهول: جنس و مواد تشکیل یافته اولیه برای ساخت دریچه، یکی از موارد تاثیرگذار بر قیمت منهول است.
  2. شکل و ابعاد دریچه : شکل و ابعاد که مرتبط با جایگذاری و نحوه استفاده از دریجه و منهول است
  3.  میزان بار تحمل : همچنین میزان تحمل بار توسط مهول و دریچه نیز خیلی مهم است و اگر درست رعایت نشود منجر به خسارات جبران ناپذیری خواهد شد.

 تمامی موارد بالا تنها بخشی از  موارد مهم و تاثیرگذار بر روی قیمت دریجه ضد سرقت است.

آشنایی با شرکت مخزن آب ایران 

شرکت مخزن آب ایران در سال 89 و در مرکز  رشد پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران تاسیس گردیده است. و به دلیل تقاضای روز افزون صنایع و کارخانجات داخلی ایران به مواد پلیمر های صنعتی و مرتفع کردن حل مشکلات در این زمینه شروع بکار کرده است. این شرکت با تکیه بر دانش فنی نوجوانان و تیمی پر تلاش در راستای حل مشکلات،  خستگی ناپذیر فعالیت میکند.

 

دیدگاهتان را بنویسید