تلفن دفتر مرکزی: 02144787172

مخزن گالوانیزه

مخزن گالوانیزه چیست ؟

مخزن گالوانیزهGalvanized Tank– یا مخازن پیش ساخته گالوانیزه یک راهکار یکپارچه جهت نگهداری آب میباشد. این مخازن پیش ساخته از جنس گالوانیزه سرد یا استیل می باشند که توسط تیم مخزن آب ایران قابلیت ساخت را دارا میباشند. مخازن پیش ساخته گالوانیزه توسط پیچ و مهره به یکدیگر متصل میگردند. مخزن مدولار گالوانیزه ( G.W.T ) از ورق های پیش ساخته تشکیل شده و بوسیله پیچ و مهره در محل پروژه مونتاژ میگردد.

تانکر گالوانیزه پیچ و مهره ای

مخزن پنلی گالوانیزه به شکل دایره یا مکعب میباشد. مخازن پیش ساخته گالوانیزه استوانه ای در ابعاد متناسب با نیاز مشتری با قطرهای ۳ الی ۳۰ متر و ارتفاع ۱ الی ۵ متر قابل نصب می باشد. مخازن پیش ساخته گالوانیزه مکعبی با حجم و ابعادی تا ظرفیت ۳۰۰۰ متر مکعب توانایی ساخت را دارند.

مزایای مخزن گالوانیزه

مخازن پیش ساخته یا مخازن مادولار گالوانیزه دارای مزایای متعددی نسبت به انواع دیگر مخازن از مخزن GRP یا مخزن کامپوزیت برای نگهداری آب شرب دارا میباشند. مقاومت به رشد ترک، زلزله و شکست از جمله مزایای منحصر به فرد مخزن گالوانیزه نسبت به مخزن کامپوزیت میباشد. پنل مخزن گالوانیزه آب توسط نوار درز بند EPDM درزبندی میشوند. مخازن گالوانیزه پیش ساخته قابلیت نصب در مکان های صعب العبور را دارند.
مخازن گالوانیزه ماژولار قابلیت جا به جایی و یا ازدیاد یا کاهش حجم را به راحتی دارا میباشند. مخازن پیش ساخته گالوانیزه قابلیت تولید به صورت پوشش دار را نیز دارا میباشند. این مخازن دارای طول عمر مفید بیشتر می باشند. لایه ای نازک از جنس پلی یورتان فود گرید جداره داخلی پنل ها را میپوشاند. این مخزن گالوانیزه پیش ساخته که دارای مادول های پوشش دار شده می باشند می توانند کیفیت آب بالاتری را دارا میباشد.

دسته بندی کلی مزیت ها

به طور کلی میتوان مزایای تانکرهای گالوانیزه را به صورت زیر دسته بندی کرد:

  1. مقاومت بالای تانکر در برابر شکستن
  2. مقاومت در برابر عوامل شیمیایی
  3. مقاومت در برابر زلزله و عوامل طبیعی
  4. امکان ساخت به صورت پنلی
  5. امکان جا به جایی آسان
  6. طول عمر مفید بالا
  7. امکان پوشش دهی داخلی و خارجی با رنگ و مواد دلخواه
  8. کیفیت آب بهتر

انواع مخزن گالوانیزه

مخزن پیش ساخته (مدولار یا پنلی)

  • مخزن گالوانیزه پیش ساخته که به آن مخازن گالوانیزه مدولار و مخازن گالوانیزه پنلی نیز گفته میشود
  • مخزن گالوانیزه جوشی

مخزن گالوانیزه پیش ساخته

مخزن گالوانیزه پیش ساخته بهترین گزینه جهت نگهداری آب می باشند. این مخازن پیش ساخته با توجه به مادولار بودن، قابلیت جابه جایی در مناطق صعب العبور را دارند. مخازن گالوانیزه مادولار دارای مقاومت خوردگی بالا در برابر شرایط محیطی می باشند. تاثیر پذیری اندک این مخازن پیش ساخته از نور خورشید از دیگر مزایای این مخازن پیش ساخته می باشد.
مخزن گالوانیزه پیش ساخته در مقایسه با مخازن کامپوزیتی دارای مزایای متعددی میباشند. مخزن یا تانکر گالوانیزه توسط تعداد زیادی از پیچ های گالوانیزه به یکدیگر متصل میگردند. مخازن گالوانیزه پیش ساخته در زمره مخازن مدولار یا مخازن مادولار قرار میگیرند. مخازن گالوانیزه در مقایسه با مخزن آب کامپوزیتی از لحاظ قیمت و کیفیت آب شرب بسیار ارجحتر میباشند.

ساخت مخزن مدولار (پنلی)

مخزن مدولار گالوانیزه (G.W.T ) برای استفاده دائمی کاربرد داشته و به راحتی از محلی به محل دیگر انتقال می یابد. درون مخزن پیش ساخته گالوانیزه توسط لایه لاینر ویژه که مناسب نگهداری آب آشامیدنی است عایق می گردد. این لاینر در مقابل عوامل محیطی مانند نور خورشید و دما مقاوم می باشد. هزینه کلی مخزن گالوانیزه تا ۳۰% کمتر از مخازن بتنی می باشد و به سرعت نصب و قابل بهره برداری می گردند. پنل های موجود جهت ساخت مخازن گالوانیزه در ابعاد ۱۰۸۰*۱۰۸۰ میلیمتر و ۱۳۲۵*۱۳۲۵ میلیمتر موجود میباشد. این مخازن گالوانیزه قابلیت پوشش جهت نگهدارای سیالات خاص را دارند. مخازن آب شرب پیش ساخته گالوانیزه می توانند دارای پوشش اپوکسی یا پلی یورتان با استحکام مکانیکی بسیار بالا باشند. مخازن آب شرب گالوانیزه پیچ و مهره ای دارای مدت زمان اجرای بسیار کوتاه میباشند.

مخزن گالوانیزه جوشی

نوعی دیگر از تانکرهای گالوانیزه که به صورت جوش ورقهای گالوانیزه تولید میگردد.

نحوه نگهداری از منبع گالوانیزه

شستشوی مخزن گالوانیزه یا مخزن GRP به راحتی امکان پذیر می باشد. با استفاده از دستگاه جت آب این مخازن آب به راحتی قابلیت شستشو را دارند. مخزن ایران بهترین مشاور شما در حوزه خرید مخازن حجمی میباشد. تانکر گالوانیزه پیش ساخته قابلیت تولید با استفاده از پوشش های ضد خوردگی را دارا میباشد. منابع گالوانیزه آب شرب پیش ساخته در آینده ای نزدیک حجم بالایی از بازار مخازن آب را به خود اختصاص خواهند داد. منبع گالوانیزه بیشترین کاربرد را در محل هایی که ساخت مخازن جوشی امکان پذیر یا محدود هست را دارا می باشند.

کاربردهای مخزن گالوانیزه پیش ساخته

منبع گالوانیزه میتواند کاربردهای زیادی داشته باشد. از جمله برای نگهداری و ذخیره سازی انواع سیال برای کارخانه ها، کارگاهها، زمین های کشاورزی و …
پس میتوان از این نوع مخزن برای ذخیره سازی و نگهداری آب دریا، آب شرب، پسماند، صنایع غذایی، مخزن ضد اسید و باز ( با پوشش) و … در حجم های مختلف استفاده شود.

ویژگی پنل های مخزن گالوانیزه پیش ساخته

پنل های منبع یا مخزن گالوانیزه مقاوم در برابر نور خورشید، مقاوم در برابر حرارت، مقاوم در برابر ضربه و شکست، مقاوم در برابر رشد ترک، کاربری در دمای پایین میباشد. پنل مخازن گالوانیزه پیش ساخته میتوانند در صورت نیاز مشتری توسط مواد نانو پوشش داده شوند.
مزایای منبع گالوانیزه پیش ساخته عبارت است از اجرای سریع، فونداسیون ساده، قابلیت جابه جایی، مقاوم به خوردگی، عدم ایجاد جلبک و لجن، تمیزکاری آسان، سهولت تعمیرات که میتواند در زمان و هزینه بسیار صرفه جویی شود.
مخازن گالوانیزه ماژولار این مجموعه میتوانند در صورت نیاز مشتری به صورت پوشش دار تولید و در محل مورد نظر نصب مخزن گالوانیزه انجام گردد. این مخازن در مقایسه با مخازن آب شرب کامپوزیت کارآیی بالایی دارند. مخازن آب شرب کامپوزیت در طولانی مدت میتوانند دچار مشکلات فراوانی گردند. مخازن اب شرب کامپوزیتی در طولانی مدت میتوانند دچار ترک خوردگی شوند.