تلفن دفتر مرکزی: 02144787172

دریچه منهول بتن پلیمری

همیشه در پیاده روها و خیابان ها، دریچه های منهول را میبینید که روی مسیرهایی زیرزمینی را پوشانده اند. در صنعت عمران و ساختمان، در کنار تاسیسات زیرزمینی ساختمانها مانند تاسیسات برقی یا فاضلاب، منهول ها ساخته میشوند تا در هنگام اشکال، با استفاده از آن ها تاسیسات بازدید شوند و اشکالات آن ها رفع شود. دریچه منهول به انواع متفاوتی تقسیم میشوند که بعضی از آن ها مانند دریچه منهول بتن پلیمری، بسیار پیشرفته و با کیفیت هستند.

ویژگی های دریچه منهول بتن پلیمری

دریچه منهول بتن پلیمری برای بازدیدهای فصلی از تاسیسات و مسیرهای زیرزمینی ساخته میشوند. پس باید بسیار محکم و بادوام ساخته شوند تا هر کسی نتواند به راحتی وارد آن ها شود و از سقوط افراد و حیوانات به داخل آنها جلوگیری شود. بعضی از این دریچه ها نیز برای ورود آب و باران به سیستم فاضلاب شهری، و جلوگیری از آب گرفتگی معابر و خیابان ها ساخته میشوند.

مقاله پیشنهادی: مخزن آب شرب

ساختار دریچه منهول بتن پلیمری

این نوع دریچه ها که از بتن و الیاف پلیمری ساخته شده اند، از مقاومت کششی، ضربه‌ای، حرارتی، مکانیکی و شیمیایی بسیار خوبی برخوردارند. در مقابل آب نفوذ پذیری بسیار کمی دارند و همین باعث دوام بیشتر آن ها میشود. استفاده از الیاف پلیمری در ساختار این دریچه ها، باعث میشود که نسبت به انواع دیگر طول عمر بالاتری داشته باشند و دچار زنگ زدگی و پوسیدگی زود هنگام نشوند.

بخاطر اینکه این دریچه ها از مواد غیر قابل بازیافت ساخته شده اند، دریچه ضد سرقت هستند. همین یک ویژگی بسیار خوب برای انتخاب آن هاست. این دریچه ها، از نوع چدنی سبک تر هستند و با تیپ و کیفیت های متفاوت، بر اساس نوع کاربردشان ساخته میشوند. این نوع دریچه ها، دارای نشان استاندارد ملی هستند و بخاطر این که دارای کلاس های متفاوت برای تحمل مقاومت های متفاوت هستند، در همه صنایع مختلف کاربرد دارد.

مقاله مرتبط: دریچه منهول ترافیکی

دریچه منهول بتن کامپوزیت

دریچه بتن کامپوزیت، همانند دریچه بتن پلیمری، یکی از پیشرو های این صنعت است. این نوع دریچه ها، به نسبت مقاومت مکانیکی، شیمیایی و محیطی بسیار بالا، وزن سبکی دارند. علاوه بر آن ضد ذوب هستند و در برابر عوامل جوی و خوردگی فاضلاب بسیار مقاومند. همانند دریچه بتن پلیمری ضد سرقت هستند و دارای نشان استاندارد ملی ایران هستند. این دریچه ها در انواع آبرو و غیر آبرو، در تیپ ها، کیفیت ها و رنگ های مختلف، ساخته میشوند و به خاطر مقاومت بسیار بالا و قابلیت حمل آسان، در صنایع مختلف از قبیل آب و فاضلاب، مخابرات، برق، گاز، کشتیرانی و غیره کاربرد دارند.

دیدگاهتان را بنویسید