تلفن دفتر مرکزی: 02144787172

مخزن پلی اتیلن

مخزن پلی اتیلن برای ذخیره و نگهداری سیالات استفاده میشود. یکی از نیاز های اساسی انسان آب میباشد و باتوجه به اینکه گرمای و خشکسالی رو به افزایش میباشد پس برای نگهداری و ذخیره سازی آب باید تلاش کرد. تانکر های پلی اتیلن در ذخیره و نگهداری مایعات , آب اشامیدنی, کشاورزی, آتش نشانی, ذخیره و حمل سوخت , دخیره موادشیمیایی, مواد غذایی و همچنین بسیاری از کاربردهای دیگراستفاده میشود. این نوع مخازن با فرآیند قالب گیری بطور چرخشی ویا دورانی تولید میشود.در ادامه مقاله با مخزن آب ایران به شناخت انواع مخرن پلی اتیلن و مزایای آن میپردازیم

انواع مخزن پلی اتیلن

انواع مخزن پلی اتیلن

مخزن پلی اتیلن از لحاظ شکل و اندازه و ضد جلبک بودن به انواع مختلفی تقسیم میشوند که هر کدام کاربر خاص خود را دارند. از جمله انواع مخازنی که میتوان به آن اشاره کرد : مخازن افقی , مخازن عمودی, مخازن مکعبی, مخازن قیفی, مخازن زیر پله ای, مخازن بیضی, مخازن نیسان(مخازن پشت نیسانی) , وان های صنعتی شیلات و… این نوع مخازن کاربرد های بسیاری دارند. مخارن های دوجداره با توجه به نیاز مشتری ساخته و تولید میشوند. مخازنی که به صورت یک لایه دولایه سه لایه و چندلایه برای مقاومت بیشتر و ضد جلبک بودن استفاده میشود. در ادامه به سه نوع از متداول ترین مخازن اشاره میشود.

افقی

مخزن پلی اتیلن افقی
مخازن افقی که به آن مخازن خوابیده نیز گفته میشود. همان طور که از نامش پیداس به صورت افقی قرار گرفته است و بازو های زیر مخزن ها باعث نگهدار و ثابت ماندن مخزن میشود.

مکعبی

مخزن پلی اتیلن مکعبی
مخازن مکعبی همان طور که از نامش پیداست از شکل هندسی مکعبی برخودار است و با آن مخزن کتابی نیز گفته میشود. این نوع مخزن در برای کسانی که فضا کمتری دارند بسیار مناسب است در مکان های تنگ باریک کم ارتفاع استفاده میشود.

عمودی

مخزن پلی اتیلن عمودی
مخازن عمودی که بصورت ایستاده استفاده میشود. این مخازن بدلیل اینکه از ساختار ساده ای نسبت به دیگر مخازن ها قیمت کمتری دارد. این نوع مخازن میتوان در مصارف مختلف کشاورزی, صنعتی و خانگی به کار گرفته شود.

مزایای مخزن پلی اتیلن

مخزن ها در ذخیره سازی آب بسیار مفید هستند و می تواند شما ار از کمبود آب نجات دهد. پلی اتیلن در مقایسه با سایر مخازن ها از وزن بسیار سبک تری برخوردار است و این مساله کاهش بسیار زیادی در هزینه های حمل و نقل, تجهیزات مورد نیاز برای نصب, نیروی انسانی مورد استفاده و… ایجاد می کند.در ادامه مزایای بیشتری را بررسی میکنیم.

  1. عمر مفید طولانی
  2. قیمت مناسب
  3. نصب آسان
  4. مقاومت بالا در برابر ضربه
  5. مقاومت در برابر عوامل شیمیایی
  6. ضد جلبک بودن تانکر
  7. قابلیت نگهداری آب و مواد خوراکی

عمر مفید و طولانی

سرمایه گذاری در مخازن پلی اتیلن طولانی مدت است و می تواند برای مدت زمان طولانی در کنار شما بماند و حتی با مراقبت و نگهداری مناسب میتوانید بیشتر از حد ضمانت شده شرکت باشد. به طور متوسط ​​، یک مخزن پلی مرغوب از یک شرکت معتمد می تواند بیش از ۲۰ سال عمر کند. تثبیت کننده های اشعه ماورا بنفش که به مواد افزوده می شوند ، این مخازن را از اثرات شدید خورشید در امان نگه می دارند و همچنین از خراب شدن مخزن با گذشت زمان جلوگیری می کنند.

قیمت مناسب

قیمت مخازن پلی اتیلن نسبت به سایر مخازن ها ارزان تر بوده و قابل دسترسی تر هستند. وزن پایین باعث حمل نقل آسان و نیروی انسانی کم تر را در نصب مخازن داشته باشند. تایین قیمت مخازن با توجه به ابعاد , تعداد لایه ها, حجم مخزن, شکل مخزن و… میباشد

نصب آسان

از آنجا که وزن مخازن پلی نسبتاً سبک است و بسیار بادوام است ، حمل آنها آسان است. مخازن پلی اتیلن متقاطع با استفاده از روش های اساسی حمل و نقل مانند حامل های مشترک و تریلرهای تراکتور مسطح حمل می شوند. مخزن فایبرگلاس دارای شرایط خاص حمل و نقل هستند و از آنجا که مخازن پلی استر از مخازن استیل سبک تر است ، حمل و نقل ارزان تر است. علاوه بر این ، هنگامی که مخزن به محل شما میرسد، می توان آن را با استفاده از تکنیک ها و تجهیزات معمول در سایت های شغلی تخلیه کرد . در آخر اینکه میتوان چندین بار آنها را مانور داد تا زمانی که آماده نصب نشوند بدون ترس از آسیب دیدن. همه این عوامل باعث می شود که مخزن شیمیایی شما آسان تر شود و نصب شود.

مخازن پلی اتیلن مخزن آب ایران

قیمت مخزن پلی اتیلن

مخزن پلی اتیلن در زمره پرفروش ترین مخازن نگهداری آب می باشد. مخازن پلی اتیلن به صورت گسترده توسط فرایندهای ماشینی و دستی و یا ترکیبی از موارد اشاره شده تولید می گردند. مخزن پلی اتیلن تولیدی با استفاده از فرایند قالب گیری چرخشی به صورت عمده بر پایه MDPE بوده که بعد از پودر سازی مواد اولیه درون قالب های گرم و در سه جهت چرخش داده میشوند.

این مخازن به صورت چند لایه نیز قابلیت تولید دارند. لایه های مختلف دارای بیس یکسان می باشند این درحالیست که هرلایه دارای رنگ های مختلف می باشد. مخزن پلی اتیلن با توجه به اینکه داخل و یا خارج از ساختمان قرار میگیرند دارای ضخامت و تعداد لایه های مختلف میباشند. گونه جدیدی از مخازن پلی اتیلن امروزه در کشور در حال تولید می باشد که به صورت استوانه ای بوده و در دو انتها ورق های پلی اتیلن تخت قرار میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید