تلفن دفتر مرکزی: 02144787172

مخزن گالوانیزه جوشی

مخزن گالوانیزه جوشی چیست؟

مخزن گالوانیزه جوشی (گرم یا سرد) یا تانکر آب گالوانیزه و یا منبع آب گالوانیزه محصولی فولادی است که توسط فلز روی روکش داده شده است و عموما جهت نگهداری آب شرب یا آب صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد.
از اولین روزهای تمدن انسانی نیاز به مخزن آب شرب یا مخازن نگهداری آب احساس میشد. امروزه مخازن دارای کاربردهای گوناگونی در حوزه های مختلف می باشند. مخازن نگهداری آب در ساختمان، مخازن نگهداری آب در پالایشگاه ها، مخازن نگهداری آب در پتروشیمی ها، مخازن ذخیره سازی آب آتش نشانی، مخازن آب در صنایع تاسیسات و آب و فاضلاب، مخازن آب شرب روستایی و شهری از جمله حوزه های کاربردی می باشند.

مخزن گالوانیزه سرد جوشی

مخزن گالوانیزه سرد جوشی در طولانی مدت می توانند دچار مشکلات خوردگی شوند، این در حالیستکه مخزن گالوانیزه گرم جوشی دارای مقاومت خوردگی بسیار بالاتری می باشند. این مخازن در زمره پرکاربردترین مخازن در چند دهه اخیر می باشد.
این مخزن گالوانیزه جوشی قابلیت ساخت در محل یا در کارگاه را دارند و میتوانند با توجه به محل ساخت طراحی شده و در محل جوشکاری لازم صورت گیرد. مخزن گالوانیزه گرم جوشی به اشکال مختلف قابلیت ساخت را دارند.

محصولات پیشنهادی : دریچه منهول کامپوزیت

شکل های مختلف مخزن گالوانیزه جوشی

به صورت معمول منابع یا مخزن گالوانیزه دارای اشکال زیر می باشند:
– منابع گالوانیزه گرم استوانه ای
– منابع گالوانیزه گرم مکعبی (مخازن مکعبی آب شرب)
– منابع گالوانیزه ذوزنقه ای
منابع گالوانیزه جوشی بیشتر در مکانهایی قابلیت اجرا دارد که فضای کافی جهت تهویه مناسب هوا فراهم باشد. منابع گالوانیزه در طول دهه گذشته حجم بالایی از بازار خود را به منابع پلاستیکی (مخزن پلی اتیلن) داده اند. مخازن پلی اتیلن دارای مزیت های گوناگونی نسبت به این مخازن می باشند. دقت ابعادی بالاتر، مقاومت خوردگی بالاتر، انتقال حرارت پایین تر از مزایای مخازن پلی اتیلن در مقایسه با مخازن فلزی گالوانیزه می باشد.

همچنین بخوانید : گریتینگ کامپوزیتی

تولید مخزن گالوانیزه جوشی

مخازن گالوانیزه گرم جوشی بر اساس استاندارد EN10142 مخازن تولید گردیده که این امر سبب بهبود کیفیت نهایی مخازن فلزی تولیدی می گردند. میزان فلز روی در حدود ۲۷۵ گرم بر متر مربع بوده و این میزان میتواند مقاومت محیطی مورد نظر را فراهم آورد.
آی آر مخزن پیشرو در حوزه ساخت مخازن فلزی توانمندی طراحی و ساخت مخزن گالوانیزه جوشی یا ساخت در محل یا پیش ساخته را دارا می باشد.
این مجموعه پیشرو در طراحی و ساخت بهترین مخزن آب با کیفیت میباشد. علاوه بر مخازن جوشی، این شرکت در حوزه تولید مخزن مدولار گالوانیزه (مخازن ماژولار یا مخازن مادولار) فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید