تلفن دفتر مرکزی: 02144787172

مخزن پلی اتیلن برای ماشین آلات آتش نشانی

مخازن ذخیره سازی آب آتش نشانی می تواند نقش مهمی در سیستم های فعال و غیرفعال برای کمک به محافظت از خانه در هنگام آتش سوزی داشته باشد. سیستم های فعال می توانند شامل پمپ های آتش نشانی و سیستم های آب پاش و مخازن مربوط به آتش سوزی برای ذخیره سازی آب باشد.
ما انواع مخازن آب را برای سرکوب آتش فراهم می کنیم. اگر شما از یک اداره آتش نشانی هستید که نیاز به ذخیره آب قابل حمل برای آتش نشانان دارید، ما یک تولیدکننده و عرضه‌کننده مخزن ذخیره آب برای پاسخگویی به نیازهای شما هستیم.
هنگامی که تقاضا برای جلوگیری از آتش‌سوزی و مقابله با آن بیشتر از آب موجود در شهر است، مخازن ذخیره سازی آتش سوزی حیاتی تر از مخزن آب شرب هستند.
یکی از انواع مخازن ذخیره سازی فوم و آب آتش نشانی از نوع مخازن پلی اتیلن و پلی اتیلن شبکه ای شده به شکل عمودی تولید میشود. علاوه بر آن میتواند مخازن فولاد ضد زنگ، فایبرگلاس نیز باشد و به شکل افقی نیز تولید می‌شود.

مخزن پلی اتیلن برای ذخیره آب آتش نشانی

مخازن پلی اتیلن نسبت به فایبرگلاس منعطف‌تر هستند و در حجم‌های زیر ۳۰۰۰۰ لیتر توصیه میشود. ولی در حجم‌های بالاتر از آن هزینه ساخت آنها بسیار زیاد است و مقرون به صرفه نخواهد بود.
اما از طرفی نسبت به مخزن فایبرگلاس که هزینه زیرسازی زیادی دارد مخازن پلی اتیلن مقرون به صرفه است و فقط نیاز به یک سطح صاف و بدون پستی و بلندی دارد. در صورتیکه مخازن آب آتش نشانی در اتاق های تاسیسات تاریک تعبیه گردد می توان از مخازن تک لایه نیز استفاده کرد.
باید توجه داشت که عدم نصب مخزن پلی اتیلن پیش از پمپ آب ساختمان، اشتباه می باشد به دلیل اینکه موجب پرداخت چند برابری میشود. در مواقع اوج مصرف، آب کافی در لوله‌ها نیست و پمپ‌ها هوای داخل لوله را نیز به همراه آب مکش می‌کند و موجب خرابی پمپ و اختلال در عملکرد آن می‌شود. همچنین باید مخزن را نزدیک پمپ نصب کرد.

مزایای مخزن پلی اتیلن برای ماشین آلات آتش نشانی

  • با توجه به وزن سبک این نوع مخازن، هزینه حمل و نقل بسیار کمتری دارد. همچنین سوخت کمتری مصرف می‌شود. سبب کاهش هزینه‌ها می باشد و سرعت عمل در عملیات آتش نشانی بیشتر می‌شود.
  • مخازن پلی اتیلن در هر نوع ابعاد و ظرفیت قابل تولید است.
  • آنها بدون هر گونه درز می باشد.
  • در رنگ‌های متنوع قابلیت تولید دارد در این صورت مهارکننده اشعه ماوراء بنفش می باشد.
  • ضد زنگ و غیر خورنده می باشد و در مقایسه با مخزن گالوانیزه از مزایای بسیار مهمی به حساب می آید.
  • تعمیرات آن بسیار آسان است.
  • عمر مفید طولانی دارد.
  • مخازن اتیلنی را در پایان عمر مفید خود می توان بازیافت کرد. به دلیل اینکه ملزومات و استانداردهای آب آشامیدنی برای مخازن آتش نشانی مورد نیاز نیست همچنین دوباره می توان از مخزن بازیافتی برای تهیه مخزن آتش نشانی استفاده کرد.
  • مخازن پلی اتیلنی در مقابل یخ زدن نیز مقاوم هستند. اما در صورتیکه آب درون لوله ها نیز یخ زده نباشد.

محصول پیشنهادی: مخزن آب شرب

دیدگاهتان را بنویسید