تلفن دفتر مرکزی: 02144787172

فروش منبع آب ساختمان

منبع آب با توجه به دو نوع کاربری منبع آب ساختمانی و منبع آب صنعتی میتواند دسته بندی شود. زیرا دو نوع نیاز کاملا متفاوت را برطرف می‌کند. در این مقاله به اهم و فروش منبع آب ساختمانی پرداخته خواهد شد.
منبع آب ساختمانی بر خلاف منبع آب صنعتی اکثرا برای مصارف آب آشامیدنی مورد استفاده قرار میگیرد. بنابراین مهمترین مساله رعایت استانداردهای موجود برای بهداشتی بودن آب مورد مصرف است. برای این منظور باید از مواد کاملا بهداشتی و غیر بازیافتی استفاده کرد

انواع منبع آب برای ساختمان

دو نوع منبع نگهداری آب منبع فلزی و پلاستیکی است. اما باید بدانیم که منابع فلزی به دلیل وجود آهن در ساختار آن در طولانی مدت سبب تغییر رنگ، بو و مزه آب به مرور زمان می‌شود. در صورتیکه اگر از منابع پلاستیکی از جنس پلی اتیلن استفاده شود به دلیل عدم واکنش با محتویات داخل مخزن هیچگونه تغییر در ساختار و بو و مزه آب ایجاد نخواهد شد. پس فروش منبع آب ساختمانی از جنس پلاستیکی اهمیت بیشتری دارد.

علاوه بر اینکه، مخازن فلزی بسیار سنگین‌تر از مخازن پلاستیکی هستند و خود سبب حمل و نقل سخت منبع فلزی و عدم استفاده از آن در بسیاری از محیط‌ها می‌شود. منبع آب پلاستیکی در شکل‌های متنوعی تولید می‌شود که منبع فلزی این طیف گسترده از اشکال را ندارد. منبع پلاستیکی شکل‌گیری در انواع مختلف عمودی، افقی، زیرپله‌ای، مکعبی دارد که دو نوع آخر در منبع فلزی موجود نیست.

محصول پیشنهادی: مخزن آب شرب

مخزن آب برای زیر پله

در محیط ساختمانی امروزه به دلیل عدم فضای خالی کافی استفاده از منبع زیرپله‌ای و مکعبی بسیار کاربردی است. اما مشکل اساسی منبع پلاستیکی در نوع تک لایه تولیدی، عبور نور فرابنفش خورشید و نور مصنوعی است. برای رفع این مشکل منبع آب پلاستیکی دولایه و یا چند لایه به فروش می‌رسد. وجود چندین لایه، سبب می‌شود نور خورشید از آن عبور نکند و از رشد جلبک و باکتری و رسوب دهی جلوگیری میکند. بنابراین کاملا بهداشتی خواهد بود.

محصول مرتبط: دریچه منهول | دریچه منهول ترافیکی

منبع فلزی به دلیل نقاط جوشکاری احتمالا نشتی آن بیشتر خواهد بود و باید جوشکاری بسیار دقیقی صورت گیرد که آب هدر نرود و رسوب در آن تشکیل نشود. از دیگر مزایای منبع آب پلاستیکی برای ساختمان سطح بسیار صاف و صیقل داخلی آن است که در آن جرم ایجاد نمی‌شود و شستشوی راحتتری را دارد. علاوه بر اینکه استفاده از منبع آب پلاستیکی در احجام کمتر مقرون به صرفه‌تر از احجام بالاتر است و در ساختمان بهتر مورد استفاده قرار میگیرد. اما منبع فلزی در احجام بالاتر مقرون به صرفه است. فروش منبع آب ساختمان پلاستیکی در کل قیمت کمتری نسبت به فلز دارد. در مواقعی که تنش‌های مکانیکی بالایی در محیط است از مخزن گالوانیزه میتوان بهره برد. این منبع آب با جنس پایه فلزی و پوشش فلز روی، به روش گالوانیزه گرم و سرد تهیه شده است که عدم خوردگی در آن نسبت به مخزن فلزی بالاتر بوده و عمر مفید بیشتری نسبت به منبع تمام فلزی دارد. با این حال منبع آب پلاستیکی اگر به درستی تهیه شود عمر در حدود ۵۰ سال را خواهد داشت. بنابراین، امروزه با پیشرفت علم پلیمری، برای منبع آب ساختمان بیشترین تمرکز بر روی منبع آب پلاستیکی است.

دیدگاهتان را بنویسید