تلفن دفتر مرکزی: 02144787172

مخازن آسان رو

اهمیت مخازن، بویژه مخازن پلاستیکی امروزه بسیار زیاد است. زیرا مخازن پلاستیکی در انواع و اقسام و ابعاد گوناگون برای هر نوع کاربری تولید می‌شود و روز به روز پیشرفته‌تر شده است. نوعی از مخزن تولیدی با جنس پلیمری یا همان نوع معروف پلی اتیلن، مخزن آسان‌ رو ( مخازن مکعبی) است.

مخزن پلی اتیلن دارای طراحی قالب مکعبی با ابعاد متفاوت است. از این مخزن در محیط‌هایی که مسیر رفت و آمد سخت دارند و فضای کافی وجود ندارد می‌توان بهره برد. آنها می‌تواند به صورت مکعب افقی و یا عمودی تولید شود. بسته به محل مورد نظر این طراحی متناسب با نیاز مشتری صورت می‌پذیرد. با توجه به اینکه حمل و نقل مخازن پلاستیک به دلیل وزن کم آن‌ها خیلی ساده صورت می‌گیرد.

محصول پیشنهادی: مخزن آب شرب

مخازن آسان ‌رو با توجه به ابعاد متنوع و منطبق بر نیاز مشتری بسیار اهمیت دارد. این مخازن مانند دیگر مخازن در انواع تک لایه تا چند لایه قابلیت تولید دارد. در صورتیکه نور خورشید و یا نور مصنوعی در معرض آن باشد باید از انواع دو و یا چند لایه برای جلوگیری از رسیدن نور فرابنفش استفاده کرد. هر چه تعداد لایه‌ها بیشتر باشد قیمت نهایی نیز افزایش می‌یابد و برای کاربریهای مقاوم در برابر سرما و گرما و مواد شیمیایی مفیدتر میباشد.

کاربردهای مخزن آسانرو

به مانند دیگر مخازن، اگر برای استفاده آب آشامیدن باشد از انواع Food grade استفاده می‌شود. انواع شیرآلات نیز به راحتی بر آن نصب می‌شود. در ظرفیت‌های کم قابلیت تولید دارد. قابلیت ضد خوردگی به صورت ذاتی دارند. اما از دیگر مصارف مخازن آسان ‌رو در صنعت کشاورزی جهت آبیاری و یا سم پاشی، دامپروی و همچنین صنایع شیمیایی و یا صنایع غذایی نیز وجود دارد. در انتخاب مخزن آسان‌ رو باید به عواملی دقت کرد.

ابتدا باید فضای موجود برای نصب را بررسی کرد و ابعاد دقیق را گزارش داد. همچنین باید اطمینان لازم از عبور و مرور در راهروها به دلیل شکل مکعبی آن‌ها حاصل شود. همچنین در صورتی که محدودیت فضا باشد و حجم زیادی مد نظر باشد می‌توان از چندین مخزن به صورت موازی و یا سری بهره برد. علی رغم شکل پیچیده تر نسبت به مخازن استوانه‌ای، باز هم هیچگونه درزی ندارند و اطمینان از عدم نشتی آن را میتوان داشت.

همچنین بخوانید: دریچه منهول کامپوزیت

طول عمر این مخازن زیاد است. دارای نشان استاندارد برای مصارف آب شرب نیز می‌باشد. همچنین بدین دلیل در صنایع شیمیایی، غذایی و سمپاشی از آن می‌توان بهره برد که با مواد شیمیایی واکنشی نمی‌دهد و حمل آنها آسان است.

برای مثال جا به جا کردن مخزن سمپاشی در یک زمین کشاورزی بسیار ساده است. آنها در حجمهای چند ده لیتری تا چند هزار لیتری قابلیت تولید دارند و از نظر شکل ظاهری بسیار متنوع هستند. همچنین لازم به ذکر است که با توجه به طراحی به نسبت پیچیده تر نسبت به مخازن عمودی و افقی و نوع مواد مورد استفاده نسبت به مخازن دیگر گرانتر هستند.

بنابراین زمانیکه که در استفاده مخازن عمودی و افقی دچار مشکلات جدی باشید، استفاده از مخازن آسان ‌رو پیشنهاد می‌شود. در غیر اینصورت استفاده از آن صرفه اقتصادی ندارد.

مقاله پیشنهادی: دریچه ضد سرقت

دیدگاهتان را بنویسید