تلفن دفتر مرکزی: 02144787172

کفپوش اپوکسی چیست؟ قابلیت ها و کاربردها

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی یک سطح قابل اعتماد و با دوام برای استفاده های تجاری و صنعتی را ارائه می دهد. کفپوش اپوکسی معمولا روی کف بتن به کار می رود تا سطوح با عملکرد بالا، صاف و با دوام با طول عمر طولانی چندین ساله ایجاد کند و بارهای سنگین را تحمل کند. بسیاری از ساختمان های صنعتی، انبارها و ساختمان های تجاری به دلیل نیاز به حفظ کف ساختمان در شرایط مطلوب نیاز به کفپوش اپوکسی و تنها راه و ساده ترین راه برای محافظت از کف اپوکسی است.

قابلیت های کفپوش های اپوکسی

اعمال صحیح پوشش اپوکسی نیازمند سطحی تمیز و کمی متخلخل دارد. مهم است که قبل از استفاده از اپوکسی، همه ترکها و شکستگی های بستر به خوبی تعمیر شوند.

پوشش اپوکسی را نباید به سطح بسیار صیقلی بتن اعمال کرد و سطح نباید بسیار نوساز باشد تا چسبندگی و پایداری مناسب حاصل شود. قبل از اعمال پوشش از پاک کردن و حذف تمامی روغن های موجود برو روی سطح اطمینان حاصل کنید. سطح را برای وجود لایه های قبلی اپوکسی یا سایر پوششها که ممکن است در گذشته اعمال شده باشد را بررسی کنید. برای آزمایش عایق های موجود بر روی کف، مقدار کمی آب را روی کف قرار دهید؛ باید آن را خیس کنید.

محصول پیشنهادی: مخزن آب شرب

اجرای کفپوش اپوکسی

بسته به پوششی که انتخاب شده است، ممکن است نیاز به پوشش اپوکسی و لایه رویی باشد. قبل از اعمال پوشش اپوکسی اطمینان حاصل کنید که درجه حرارت کافی است و توصیه های سازنده رزین را به کار گیرید. در صورت اعمال پوشش در دماهایی بیشتر یا کمتر از دمای توصیه شده ممکن است پوشش دچار حباب زدگی شود. پس از مخلوط کردن اجزا پوشش زمانی محدودی تا سخت شدن رزین در اختیار دارید و باید سریعتر پوشش اعمال گردد.
اعمال پرایمر نیز شبیه به کفپوش است و باید چند ساعت قبل از اعمال پوشش اصلی انجام گردد. برای اعمال کف پوش، ابتدا یک لایه نازک از آب روی سطح ریخته می شود و سپس تمام اپوکسی را روی زمین میریزید. با استفاده از یک غلتک ویژه اپوکسی را به صورت یک لایه نازک در سراسر سطح گسترش دهید. هنگامی که لایه اول خشک شد، پوشش دوم را اعمال کنید.
لایه نهایی نیز مانند لایه های پیشین اجرا می شود اما از آب استفاده نمی گردد.

مقالات پیشنهادی: دریچه منهول ترافیکی 

مزایای پوشش پوشش اپوکسی

پوشش کف اپوکسی در مقایسه با سایر پوشش های سنتی مورد استفاده در بتن، مزایای بسیاری دارد. موارد زیر می تواند مهمترین مزایا باشد:
پوشش اپوکسی یک سطح بسیار براق ایجاد می کند. روشنایی در یک منطقه با کف اپوکسی می تواند ۲۰۰٪ افزایش یابد
کف پوش اپوکسی یک سطح بسیار مقاوم در برابر سایش است که قادر به تحمل ترافیک سنگین و مداوم است.
اعمال کف اپوکسی واقعا سریع و فوری است.

همچنین بخوانید: مخزن کامپوزیت

کاربرد کفپوش اپوکسی

طول عمر زیاد و تمیز کردن آسان
ایده آل برای انبارها و برنامه های کاربردی صنعتی، و بیشر مواقع کف پوش اپوکسی نیازمند لایه نهایی یا رنگ آمیزی نمی باشد.
مقاوم در برابر لکه های نفت، لکه های آب را پخش نمی کنند و با دستمال مرطوب فوق العاده تمیز می شود و یک سطح بدون نقص ایجاد می کند
کف اپوکسی، هنگامی که به طور مناسب اعمال می شود، می تواند چندین سال عمر کند.
قابلیت ترکیب با انواع رنگ برای پوشش دهی مناسب لکه ها و خرابی ها
سطح مقاوم به عوامل شیمیایی و مناسب پروش گیاهان
کف اپوکسی با ایجاد یک سطح ضد لغزش، مقاومت در برابر حرارت و مقاومت در برابر آتش، باعث افزایش ایمنی می شود.
قابلیت اعمال طرح های مختلف برای نشان دادن راه های سواره و پیاده رو
جلوگیری از سایش و آسیب کف بتن موجود.
کف پوش اپوکسی به عنوان دوست دار محیط زیست شناخته می شود.
بدون نیاز به تعمیر و نگهداری

همچنین بخوانید: مخزن grp

دیدگاهتان را بنویسید