تلفن دفتر مرکزی: 02144787172

کفپوش اپوکسی خود تراز

چرا به این نوع از کفپوش اپوکسی، خود تراز گفته می شود؟
به این دلیل به این نوع کفوپوش اپوکسی لقب خودتراز را داده اند که پوشش اپوکسی تشکیل یک لایه سطحی کاملا مسطح و تراز می دهد. بر خلاف پوشش اپوکسی اعمال شده با قلم یا غلتک که سطکی اندکی زبر و پوست پرتقالی دارد سطح این نوع از پوشش اپوکسی کاملا صیقلی می باشد.

چرا کفپوش اپوکسی خود تراز مورد توجه بیشتر قرار گرفته است؟
این نوع از کفپوش اپوکسی برای استفاده در صنایع مختلف دارای برترهای گوناگونی است. سطح کاملا صاف و صیقلی برای مکان های با تردد بسیار لیفتراک و سایر وسایل حمل بارهای سنگین بسیار مناسب است. همچنین تمیز کرد سطح صیقلی بسیار راحت تر است و امکان تجمع آلودگی بر روی سطح کفپوش اپوکسی وجود ندارد.
سطح کفپوش اپوکسی خود تراز بسیار زیباست و بازتابش تصاویر در سطح کفپوش باعث می شود مکان بزرگتر و زیباتر به نظر برسد. به همین دلیل معماران طرفدار این نوع کفپوش صنعتی می باشند و برای استفاده در مراکز خرید و تجاری کفپوش اپوکسی خود تراز را توصیه می کنند.

محصولات پیشنهادی : مخزن فایبرگلاس

حداقل ضخامت کفپوش برای اجرای کفپوش اپوکسی خود تراز چه میزان است؟
برای اجرای کفپوش اپوکسی خود تراز حداقل ضخامت نهایی کفپوش اجرا شده ۲ میلیمتر است. ضخامت کمتر کفپوش باعث به وجود آمدن مشکلاتی از جمله حوله ای شدن سطح، اثر غلتک و اعوجاج تصویر در سطح می شود. درنظر داشته باشید که بر اساس زیر کار کفپوش ممکن است ضخامت در نقاط مختلف ۱ تا ۴ میلیمتر باشد به خصوص در گوشه های سطح.

آیا امکان اجرای کفپوش خود تراز بر روی بستر سیمانی زبر و نامسطح می باشد؟
خیر. اپوکسی خود تراز برای همچین منظوری ساخته نشده است. معمولا اختلاف سطوح سطح بیشتر از ۲ تا ۳ میلیمتر ضخامت کفپوش اپوکسی می باشد و سطح نهایی خوبی ایجاد نخواهد شد. ممکن است میزان بسیار زیادی اپوکسی ( با هزینه گران) بر روی سطح اعمال شود اما سطح همچنان مسطح نباشد. بنابراین کفپوش اپوکسی خود تراز حتما باید بر روی بستر مسطح و تراز اجرا گردد.
برای اصلاح سطح قبل از اجرای اپوکسی می توانید از انواع بتن تراز استفاده کنید. یک راه دیگر استفاده از دستگاه های کفساب و یا بتونه کاری سطح می باشد.

مقالات پیشنهادی: مخزن پلی اتیلن

چرا قیمت کفپوش اپوکسی خود تراز گران تر از کفپوش های پوست پرتقالی و یا اعمال شده با غلتک می باشد؟
میزان اپوکسی مصرف شده در کفپوش اپوکسی خود تراز به مراتب بسیار بیشتر از اعمال اپوکسی با غلتک ( پوست پرتقالی) می باشد. اعمال دو لایه اپوکسی توسط غلتک نیازمند ۵۰۰ تا ۶۰۰ گرم اپوکسی در هر متر مربع می باشد در حالی که یک کفپوش خود تراز با ضخامت ۳ میلیمتر به راحتی ۳ کیلوگرم اپوکسی در هر متر مربع نیاز دارد. همچنین رزین اپوکسی استفاده شده در کفپوش اپوکسی خود تراز دارای ترکیبات گران قیمت تر و قیمت کلی بیشتری می باشد. از همه مهمتر برای اجرای کفپوش خود تراز نیاز به استفاده از استادکاران با تجربه و دوره دیده می باشد که هزینه های اجرای بیشتری را طلب می کند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کفپوش های صنعتی، کفپوش های اپوکسی و کفپوش های پلی اوره و پلی یورتان کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به شما می باشند.

محصول مرتبط: دریچه منهول کامپوزیت

دیدگاهتان را بنویسید