تلفن دفتر مرکزی: 02144787172

ساخت بزرگترین مخزن پلی اتیلن در همدان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما همدان ؛ مسعود دهبانی صابر هدف از ساخت این مخزن آب شرب را بهینه سازی مصرف آب، افزایش سرانه فضای سبز و نگهداری مناسب محیط زیست عنوان کرد و افزود: این مخزن بتنی آب با ظرفیت ۲ هزار متر مکعب از جمله بزرگترین مخازن آب در استان همدان است.ساخت بزرگترین مخزن نگهداری آب شهرداری همدان

به گفته وی، با توجه به اینکه سیستم آبیاری قطره‌ای در بلوار ارم و پارک ۴۸ هکتاری همدان اجرا شده این مخزن می‌تواند منبع مناسبی برای توزیع آب در فضای سبز این منطقه باشد.

شهردار منطقه یک همدان خاطرنشان کرد: احداث این مخزن از سال گذشته با مبلغ چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار آغاز شد و با تلاش شبانه روزی شهرداری منطقه یک این پروژه به اتمام رسید.

دهبانی صابر تصریح کرد: جانمایی و ساخت این مخزن با انجام مطالعات مکان سنجی به نحوی طراحی شده که با قرارگیری در زیرزمین بیشترین ورودی و جمع آوری آب‌های سطحی را داشته باشد و از حیث طراحی و حجم مخزن در شهر همدان منحصر به فرد است.

وی تاکید کرد: تأمین و بهینه سازی در مصرف آب مورد نیاز فضای سبز از جمله مهمترین دغدغه‌های مدیریت شهری بوده و اکنون با ایجاد این مخازن به خوبی مدیریت و برطرف خواهد شد.

شهردار منطقه یک همدان اظهار کرد: همزمان با ساخت مخزن آب بلوار ارم ۶ نقطه در سطح منطقه یک همدان که ظرفیت جمع آوری آب‌های سطحی و قنات‌ها را دارند شناسایی شده که با خریداری هشت مخزن پلی اتیلن اتفاق خوبی در زمینه آبیاری فضای سبز در استان همدان خواهد افتاد.

دیدگاهتان را بنویسید