تلفن دفتر مرکزی: 02144787172

مجوز سرمایه‌گذاری ۸۵۰۰ میلیارد تومانی در منطقه ویژه شمال استان بوشهر صادر شد

به گزارش امتداد نیوز از دیلم، سید حسین حسینی محمدی صبح امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های صنعتی در شهرستان دیلم، موقعیت این شهرستان را در ابعاد سرمایه‌گذاری مهم دانست و اظهار داشت: شهرستان دیلم ضمن هم‌جواری با خلیج فارس و عبور خط ششم سراسری گاز از ظرفیت زیرساخت حمل و نقل دریایی، زمینی و هوایی برخوردار است.

وی منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر را در عرصه سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی مهم دانست و خاطر نشان کرد: در این منطقه ویژه، مجموعه‌ای از صنایع مختلف پالایشگاهی، بالادستی، میانی و پایین دستی پتروشیمی طراحی شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر بیان کرد: تاکنون درمنطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر با محوریت شهرستان دیلم هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان توسط بخش‌های خصوصی مجوز سرمایه‌گذاری صادر شده است .

حسینی محمدی افزود: این منطقه با صنایع پایین دستی، متانول، پلی اتیلین وسایرپلی‌مری‌ها صورت گرفته که به زودی کارگاه‌ها تجهیز و کار رسما عملا آغاز می‌شود.

وی، شرکت شهرک‌های صنعتی و حضورسرمایه گذاران بخش‌های مختلف را نوید بخش رونق صنعت در دیلم دانست واظهار داشت : با جان تازه به صنعت این منطقه، مشکلات اشتغال در شهرستان دیلم تاحدودی برطرف می‌شود.

وی همجواری بندردیلم با آبهای نیلگون خلیج فارس را فرصتی مناسب برای صادرات محصولات این منطقه خواند و افزود: در پروژه‌‌های صنعتی منطقه ویژه شمال استان بوشهر از گاز طبیعی، مواد پلیمری تولید می‌شود که در مصارف داخلی و صادرات کاربرد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید