تلفن دفتر مرکزی: 02144787172

بازسازی مخزن آب

بازسازی مخزن و لاینیگ پلی یوریا یا پلی اوره راه حل بسیار مناسب مقرون به صرفه برای تمدید دوباره عمر مخزن آب می باشد. لاینینگ پلی یوریا می تواند به مخزن آب و یا سد که به پایان عمر مفید خود رسیده است طول عمری دوباره تا ۲۵ سال دهد. با پاشش ۳ تا ۴ میلیمتر لاینینگ پلی یوریا بر سطح سد و یا مخزن آب از خروج آب از مخزن جلوگیری به عمل می آید همچنین پوشش پلی یوریا به سازه سد و یا مخزن آب انسجام و استحکام مکانیکی و از سازه سد و مخزن آب در مقابل تنش های مکانیکی محافظت می کند.

پلی یوریا پاششی از ترکیب ایزوسیانات آلیفاتیک و یا ایزوسیانات آروماتیک و ترکیبات آمین است. از این لحاظ پلی یوریا می تواند بر اساس نوع ایزوسیانات و نوع آمین انواع بسیار متنوعی داشته باشد که بر اساس وضعیت سد و مخزن آب ترکیب مناسب باید مورد استفاده قرار گیرد.

برای سدها که مقاومت در برابر نور آفتاب نیز مطرح می باشد استفاده از ایزوسیانات های آلیفاتیک توصیه می گردد. البته باید در نظر داشت که ایزوسیانات آروماتیک ارزان ترست و پوششی با هزینه کمتر ایجاد خواهد کرد. البته به هر حال تخریب و بازسازی مخزن آب و یا سد بسیار هزینه بر تر از لاینینگ و پوشش دهی با پلی یوریا یا پلی اوره است.
در مخزن آب بتنی گاهی از ابتدا پوشش پلی یوریا اعمال می گردد تا هم از تخریب و سایش سازه جلوگیری شود و هم سطح بهداشت آب ذخیره شده افزایش یابد. البته پوشش پلی یوریا می تواند مقاومت در برابر زلزله را نیز تامین کند و در زمان زلزله از خروج آب از ترک های ایجاد شده جلوگیری کند.

محصول پیشنهادی: مخزن آب شرب

اعمال پلی یوریا فقط با دستگاه مخصوص داری رآکتور و ژاکت حراتی ممکن است. متاسفانه موادی که تحت عنوان پلی یوریا سرد به فروش می رسید درحقیقت انواع پلی یورتان تقویت شده است که استحکام بسیار کمتری در مقایسه با پلی یوریا واقعی که به صورت گرم پاشش می شود دارند. پس لفظ پلی یوریا سرد و پلی یوریا گرم درست نبوده و پلی یوریا فقط به صورت پاشش گرم وجود دارد.
از مزایای دیگر پلی یوریا خشک شدن سریع و قابلیت بهره برداری از مخزن آب و سد در فقط چند دقیقه پس از پاشش پلی یوریا امکان پذیر است.
پلی یوریا را می توان برای لاینینگ مخزن فلزی و مخزن گالوانیزه نیز استفاده کرد. چسبندگی پلی یوریا به سطح مخزن گالوانیزه و مخزن فلزی نیز بسیار مناسب است. پوشش پلی یوریا به عنوان پوشش ضد خوردگی بر سطح فلز مخزن گالوانیزه و مخزن فلزی عمل کرده و از طرف دیگر بهداشت آب ذخیره شده در مخزن آب را تامین می کند.
برای انتخاب ایزوسیانات و آمین مناسب وهمچنین مشاوره مناسب برای اجرا پوشش پلی یوریا و بازسازی مخزن و سد حتما با متخصصان ما در ایران مخزن تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید