تلفن دفتر مرکزی: 02144787172

کمبود آب و انواع مخازن ذخیره پلیمر

کمبود آب چیست؟

با توجه به کمبود آب و اهمیت ذخیره آب آشامیدنی مخزن آب اهمیت زیادی پیدا می‌کنند و کاربردهای گسترده‌ای در جهت نگهداری و ذخیره آب شرب بهداشتی دارد. در این بین مواد PE و فایبرگلاس استفاده بیشتری دارند زیرا این مواد مقاومت بالایی در برابر خوردگی حاصل از آب را درار و زنگ نمی زنند همچنین منابع ذخیره سازی پلاستیکی قیمت پایینی دارند.

لازم است آمار کمبود آب به صورت منطقه‌ای و جهانی اطلاع‌رسانی شود. همه قاره‌ها تحت‌تاثیر قرار گرفته‌اند. دست کم ماهانه دو میلیارد نفر دسترسی به آب آشامیدنی و آب غیرآشامیدنی ندارند تا حدی که آب پاک به عنوان یک تجهیز لاکچری برای مردم جنوب صحرای آفریقا به شمار می‌آید.

ذخیره آب چیست؟

در مواقع کمبود آب اهمیت ذخیره آب اشامیدنی می تواند تفاوت بین مرگ و زندگی را به ما نشان دهد. یک فرد می تواند یک هفته بدون غذا زنده بماند، اما تنها ۳ روز بدون آب شرب زنده است. در این راستا مخازن آب اهمیت زیادی پیدا می‌کنند و کابردهای گسترده‌ای در جهت نگهداری و ذخیره آب شرب بهداشتی دارد.
اندازه، شکل و هزینه در انتخاب مواد مخزن آب شرب موثر است.مخازن پلی اتیلن، مخازن بتنی و مخازن فولادی و مخزن فایبرگلاس (مخازنGRP) می‌تواند برای ساخت استفاده شود. مواد PE و فایبرگلاس استفاده بیشتری دارند زیرا این مواد مقاومت بالایی در برابر خوردگی حاصل از آب را درار و زنگ نمی زنند همچنین منابع ذخیره سازی پلاستیکی قیمت پایینی دارند.

مقالات پیشنهادی : دریچه منهول کامپوزیت

چگونه آب شرب را ذخیره کنیم؟

 مخزن آب پلی اتیلن و پلی پروپیلن
از آنجایی که یکی از مشکلات مهم ذخیره آب تغییر مزه آب بر اثر تماس با جداره داخلی مخزن است، طبق آزمایشات انجام شده، زمان ماند یک هفته ای آب در مخزن پلی‌اتیلن احتمال تجزیه مواد آلی از جداره داخلی این مخزن وجود ندارد و احتمال رشد میکروب در محدوده‌ی استاندارد است. لازم به ذکر است که درجه حرارت نباید بالاتر از ۴۰ درجه سانتیگراد باشد.
این مخازن برای مواردی استفاده می شود که منبع ذخیره آب آشامیدنی باشد یا چاه‌ها نیاز مصارف را برآورده نمی‌کند. بزرگترین ظرفیت مخازن ۵۰۰۰۰ لیتر است و برای نگهداری آب قابل شستشو و غیرقابل شستشو استفاده می‌شود.
در مخازن آب عمودی پلاستیکی روتومولدینگ از رزین های پلی‌اتیلن دارای تاییدیه FDA که برای سلامتی مضر نمی باشد، استفاده شده است. رنگ های محبوب آنها سبز و سیاه هستند. این مخازن مجهز به منهول در بالا، ورودی تانک در قسمت جانبی و تخلیه آن در قسمت پایین است. در مقایسه با مخازن آب افقی پلاستیکی موارد استفاده آن برای نگهداری آب شرب و آب خاکستری و ذخیره‌سازی مایع کشاورزی است و ابعاد آن ۵۰۰۰۰ لیتراست.

مخزن پروپیلن برای نگهداری آب

مخازن پلی‌پروپیلن می‌توانند تا دمای ۱۰۰ درجه سانتیگراد را تنها با فشار اتمسفری تحمل کنند. این مخازن همیشه در معرض فشار قوی آب است به همین منظور پوشش ضد آب برای حفظ مخازن آب ضروری است.
پیشنهادات جهت خرید مخازن آب
آیا مخازن شما برای نگهداری آب آشامیدنی، جمع آوری و بارگیری آب باران و مخازن زمین مناسب هستند؟
ما یک شبکه ملی توزیع این محصولات هستیم و آماده هستیم تا به شما کمک کنیم تا مخزن آب پلاستیک خود را خریداری کنید. سرویس های تماس تلفنی نیز موجود است.
مخازن ذخیره سازی پلاستیکی ما نیازهای شما را برطرف می کنند.

محصول دیگر: مخزن گالوانیزه

دیدگاهتان را بنویسید