معایب مخزن آب شرب از جمله مخزن GRP، مخزن SMC، مخزن گالوانیزه

  • خانه
  • مقالات
  • معایب مخزن آب شرب از جمله مخزن GRP، مخزن SMC، مخزن گالوانیزه

معایب مخزن آب شرب از جمله مخزن GRP، مخزن SMC، مخزن گالوانیزه

معایب مخزن آب شرب از جمله مخزن GRP، مخزن SMC، مخزن گالوانیزه

مخزن آب شرب و معایب آن

برای مخزن آب شرب مخازن GRP هم ممکن است مانند مخزن SMC مشکلاتی را داشته باشند و به این همین دلیل است که توصیه می شود از شرکت های با تجربه و توانا برای ساخت و راه اندازی مخزن آب شرب دعوت شود. بعضی از این مشکلات که در مخزن GRP ممکن است رویت شود به شرح زیر است ( البته باید توجه داشت این مشکلات در سایر مخازن آب شرب مانند مخزن SMC و همچنین گاهاً مخزن گالوانیزه نیز پیش آید. البته بعضی از مشکلات منحصر به مخزن کامپوزیتی است و بعضی دیگر منحصر به مخزن فلزی و محزن گالوانیزه)

فرسایش ماستیک مخزن آب شرب

فرسایش ماستیک زمانی رخ می دهد که مفاصل و پیچ های فولادی که پانل ها را نگه داشته باشند، شروع به خوردگی می کنند ( مشترک میان مخزن کامپوزیت و مخزن فلزی و مخزن گالوانیزه مدولار ) و یک مکان امن را برای رشد باکتری ها فراهم می کنند. باد کردگی اسموزی سطح GRP به دلیل نفوذ آب می تواند منجر به جدایش ژل کوت روی پنل ها شود و سطحی مناسب برای رشد ریز یاخته ها بوجود آورد ( در مخزن کامپوزیتی و مخزن SMC) .

این یک مشکل بسیار مهم در مخزن آب شرب است که اگر نادیده شود مشکلات بسیاری در پی دارد. این خوردگی ها و باد کردگی های مخزن آب باید به سرعت تعمیر گردد زیرا به مرور زمان بیشتر شده و باعث جدا شدن پوسته می شود و مزه ی بد آب را در پی خواهند داشت. همواره در انتخاب مخزن آب شرب چه مخزن گالوانیزه و چه مخزن SMC این مورد را در کنار کیفیت آب محل بهره برداری از مخزن آب شرب در نظر بگیرید. آی آر مخزن با انتخاب جنس مناسب برای مخزن شما و همچنین پوشش دهی مخازن آب شما میتواند از بروز این مشکلات جلوگیری کند.

محصول مشابه: مخزن فایبرگلاس

قارچ و جلبک در مخزن آب شرب

قارچ های اسپور سیاه گاهی در مخزن GRP خالی که نیاز به تعمیر دارد دیده می شود. اگر برای از بین بردن این جلبک ها دیر وارد عمل شوید کار بسیار سختی در پیش روی خواهید داشت به همین دلیل توصیه می شود که مخزن آب شرب مرتب مورد بازبینی قرار گیرد. این جلبک ها در مکان های نمور و تاریک دیده می شوند و مشکل مخزن آب گالوانیزه و فلزی هم می تواند می باشد. وجود این نوع جلبک در مخزن آب ممکن است سلامت انسان را به خطر اندازد. مخزن GRP و مخزن SMC نیز مانند سایر انواع مخزن آب باید مرتبا مورد بررسی قرار گیرد تا از سلامت آب آشامیدنی اطمینان حاصل گردد.

همچنین بخوانید: دریچه منهول کامپوزیت

آخرین مقالات

تگ ها

آی آر مخزن کیفیت و قیمت را تضمین میکند. ما مشتاقانه پاسخگوی پرسش های شما هستیم.

درباره ما

آی آر مخزن تولید کننده مخازن کامپوزیتی، گالوانیزه، پلی اتیلن و ... برای انواع مصارف و کاربردها

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.


جزئیات بیشتر

خبرنامه

جهت دریافت اطلاعات آی آر مخزن، به خبر نامه ما بپیوندید

لینک های مرتبط

تمامی حقوق سایت متعلق به آی آر مخزن میباشد. | طراحی سایت : نوینیک