تلفن دفتر مرکزی: 02144787172

عملیات اجرایی ساخت پتروشیمی دهلران آغاز شد

به گزارش خبرنگار نیپنا، همزمان با فرا رسیدن هفته دولت، با حضور «محمدرضا مروارید» استاندار ایلام و جمعی از مدیران و مسئولان صنعت پتروشیمی به صورت رسمی عملیات اجرایی طرح پتروشیمی دهلران آغاز شد.

هدف از طراحی و ساخت این طرح پتروشیمی تکمیل زنجیره ارزش و استفاده از گازهای همراه نفت جمع آوری شده از طرح NGL 3100 برای تولید محصولات پتروشیمی و پلیمری همچون اتیلن، پروپیلن و سایر محصولات پتروشیمی و پلیمری است.

هم اکنون زمین مورد نیاز برای ساخت این پتروشیمی به مساحت ۲۰۰ هکتار تامین شده و قرار است فاز اول این طرح پتروشیمی در زمینی به مساحت ۹۰ هکتار در مدت زمان حدود ۴۰ ماه طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی شود.

با بهره برداری از این طرح عملا ظرفیت تولید اتیلن ایران به میزان حدود ۷۰۰ هزار تن در سال افزایش یافته که اتیلن مازاد تولیدی می تواند از مسیر خط لوله اتیلن غرب خوراک سایر مجتمع های پتروشیمی غرب کشور را تامین کند.

هچنین این طرح از ظرفیت تولید سالانه ۱۵۰ هزار تن پروپیلن برخوردار بوده که در صورت تولید پروپیلن امکان احداث شهرک های صنایع تکمیلی پتروشیمی و تامین خوراک این واحدها از سوی پتروشیمی دهلران وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید