تلفن دفتر مرکزی: 02144787172

طرح جدید شیرین‌سازی نفتای پتروشیمی بوعلی سینا به بهره برداری می‌رسد

مهندس مهدی قارونی در گفتگو با خبرنگار نیپنا درباره آخرین وضعیت اجرای طرح شیرین سازی نفتا در پتروشیمی بوعلی سینا، گفت: در شرایط فعلی این طرح از ۶۰ درصد پیشرفت اجرایی برخوردار بوده که با تحویل تجهیزات توسط سازندگان داخلی این طرح تکمیل وبه بهره برداری خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی بوعلی سینا با اعلام اینکه هدف از اجرای این پروژه شیرین کردن و گوگرد زدایی محصول برش سبک پتروشیمی بوعلی سینا است، تصریح کرد: از سوی دیگر بهره برداری از این پروژه منجر به ایجاد ارزش افزوده شده و برش سبک تولیدی مجتمع به محصولات با ارزش افزوده بالاتری همچون ال پی جی و رافینیت تبدیل خواهد شد.
وی با یادآوری اینکه هم اکنون برش سبک تولیدی پتروشیمی بوعلی سینا قابل صادرات نیست و صادرات آن نیاز به کشتی‌های سبک دارد، اظهار داشت: ولی رافینت به راحتی قابل صادرات بوده و فروش آن هم به صرفه تر است.
وی در ادامه با بیان اینکه علاوه بر این ال پی جی تولیدی این طرح جدید می تواند بخشی از خوراک مورد نیاز واحد NF پتروشیمی بندر امام را تامین کند، بیان کرد: هم اکنون عملیات ساختمان و نصب اجرای طرح شیرین سازی نفتا در حال انجام است.
قارونی با تاکید بر اینکه در حال حاضر لوله گذاری زیرزمینی این پروژه به پایان رسیده است، افزود: از سوی دیگر تاکنون نصب استراکچر و کمپرسورها به پایان رسیده و پمپ‌ها برای نصب و راه اندازی وارد سایت شده است .
مدیرعامل شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در خصوص برنامه زمان بندی تکمیل و بهره برداری از این پروژه هم توضیح داد: در صورت تحویل کالا و تجهیزات سفارش داده شده به سازندگان داخلی، پیش بینی می شود در سه ماه نخست سال ۹۷ این پروژه را تکمیل و بهره برداری از آن را آغاز کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید