تلفن دفتر مرکزی: 02144787172

تداوم کاهش قیمت ها در بازار سکه و طلا

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا و بر اساس نرخ های اعلامی در تارنمای اتحادیه طلا، امروز قیمت جهانی هر اونس طلا با یک دلار و ۵۰ سنت کاهش نسبت به دیروز به یک هزار و ۲۷۱ دلار و ۶۰ سنت رسید و اثر خود را بر بازار ایران نیز گذاشت.
بر این مبنا قیمت هر قطعه سکه تمام طرح جدید با ۱۶ هزار ریال کاهش به ۱۲ میلیون و ۱۱۴ هزار ریال رسید و سکه بهار آزادی طرح قدیم نیز با ۱۰ هزار ریال افت ۱۱ میلیون و ۷۹۰ هزار ریال معامله شد.
نیم سکه و ربع سکه طلا نیز هر کدام ۱۰ هزار ریال در معاملات امروز عقبگرد داشتند به ترتیب ۶ میلیون و ۲۹۰ هزار ریال و ۳ میلیون و ۶۹۰ هزار ریال به فروش رفتند.
امروز خریداران سکه گرمی نیز با ۱۰ هزار ریال کاهش نسبت به دیروز مواجه شدند و هر قطعه را ۲ میلیون و ۴۸۰ هزار ریال خریدند.
هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با ۲۳۰ ریال افت به یک میلیون و ۱۷۷ هزار و ۸۸۰ ریال رسید.

** تحولات بازار ارز
فعالان بازار ارز و صرافی ها امروز با رشد ۲۰ ریالی قیمت هر دلار آمریکا مواجه شدند که قیمت آن را به ۳۸ هزارو ۱۹۰ ریال رساند اما در مقابل بر اساس قیمت های اعلامی در تارنمای اتحادیه طلا، یورو با کاهش ۳۰ ریالی ۴۵ هزارو ۵۷۰ ریال و پوند انگلیس با ۱۰ ریال کاهش ۴۹هزار و ۳۰۰ ریال به فروش رفت.
در سامانه نظارت ارز (سنا) که میانگین قیمت فروش ارز در صرافی های مجاز سراسر کشور را اعلام می کند، قیمت هر دلار آمریکا با ۱۷ ریال کاهش نسبت به پایان معاملات دیروز، ۳۸ هزار و ۱۲۱ ریال و هر یورو با ۲۳ ریال رشد ۴۵ هزار و ۶۴ ریال درج شده است.
در این سامانه قیمت فروش هر درهم امارات متحده عربی ۱۰ هزار و ۴۶۰ ریال و هر پوند انگلیس ۴۹ هزار و ۵۵۶ ریال اعلام شد.

دیدگاهتان را بنویسید