تلفن دفتر مرکزی: 02144787172

آغاز مجدد تولید و عرضه دی اتیل هگزانول

به گزارش پترون مسئول تنظیم بازار دفترصنایع پایین دستی پتروشیمی اظهار کرد: در مجموع شاهد وضعیتی مطلوب در عرضه و تقاضای محصولات پتروشیمی در بازار هستیم و محصول دی اتیل هگزانول (۲HE)از سوی مجتمع پتروشیمی شازند از هفته آینده عرضه و از هفته بعدی آن تولید خواهد شد و نیازهای بازار را تامین خواهد کرد.
مرضیه طهماسبی با تاکید بر این که با همکاری بورس کالای ایران و نیز مجتمع های پتروشیمی نیازداخلی به محصولات پتروشیمی با توجه به نیازها در حال تامین است گفت: بطورکامل تحولات بازار را رصد می کنیم و قیمت ها با توجه به قیمت های جهانی و بر اساس فرمول و با درنظرگرفتن تمامی موارد قانونی تعیین و اعلام می شود .
طهماسبی تصریح کرد: شرایط بازار با توجه به روند معامله ها مثبت ارزیابی می شود و تعامل ایجاد شده میان دفترصنایع پایین دستی پتروشیمی، مجتمع های پتروشیمی، بورس کالای ایران و نیز انجمن ها و تشکل ها سبب شده تا معامله محصولات مختلف با شفافیت انجام شود.
وی با اشاره به این که حفظ منافع تولید کنندگان و مصرف کنندگان به عنوان یک راهبرد مورد توجه ویژه دفترصنایع پایین دستی قرار دارد، گفت : همانطور که بارها اعلام شده است اعلام دقیق نیاز واقعی بازار از سوی اتحادیه های تامین نیاز و انجمن های تخصصی مصرف کننده محصولات پتروشیمی می تواند بازارهای مصرف را با آرامش بیشتری همراه سازد.
مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت درامور پتروشیمی نیز چندی پیش درگفتگو با خبرنگارنیپنا اظهار کرد: روند تامین نیاز داخلی مجتمع های میان دستی و پایین دستی از سوی مجتمع های پتروشیمی براساس برنامه ریزی های انجام شده در حال انجام است و بر همین اساس شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز تلاش دارد تا گریدهای عرضه شده در بورس کالا را با همکاری مجتمع های تولیدی پتروشیمی مدیریت کند تا کمبود های احتمالی برطرف شود.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: باید در نظر داشت که بازار محصولات متنوع صنایع تکمیلی پتروشیمی گسترش یافته و همین امرمیزان تقاضا برای برخی خوراک ها را افزایش داده است یعنی میزان تقاضا بالاتراز ظرفیت‌های موجود صنعت پتروشیمی است و صنعت نیازمند راه اندازی واحد های جدید است تا نیاز بازارهای مصرف بطور کامل تامین شود.

دیدگاهتان را بنویسید