تلفن دفتر مرکزی: 02144787172

کلنگ آغاز عملیات اجرایی ساخت پتروشیمی کوروش به زمین زده شد

به گزارش نیپنا به نقل ازروابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، امروز (۱۳ آذر ماه ۱۳۹۶) آیین کلنگ زنی شرکت پتروشیمی کوروش با حضور مدیر عامل وتعدادی از مدیران ومسئولین منطقه ویژه اقتصادی و نماینده بانک کارآفرین به عنوان بانک عامل طرح و همچنین پیمانکار اجرای طرح برگزار شد.

معایب مخزن آب شرب

سید امید شهیدی نیا، در آغاز این مراسم، تقارن کلنگ زنی این پروژه با ایام پربرکت میلاد حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) به فال نیک گرفت و پروژه پتروشیمی کوروش را یکی از پروژه های خوب در مجموعه صنایع پتروشیمی دانست و گفت: پروپیلن یکی از مواد پایه برای توسعه زنجیره ی ارزش در صنایع پتروشیمی محسوب می‌شود که خوشبختانه در این پروژه مسیر توسعه ی پایین دست و تکمیل زنجیره‌ی ارزش نیز پیش بینی شده است.
وی با اشاره به اینکه پتروشیمی کوروش، از نظر تولید یک پروژه متوسط است، یادآور شد: یکی از دغدغه های ما در منطقه اشتغال است. اشتغال غیر از توسعه راه حل دیگری ندارد لذا همه باید دست به دست هم بدهیم تا مسیر توسعه را هموار کنیم.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به طرح های در دست اقدام منطقه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۲۷ طرح در منطقه در حال ساخت هستند که پیشرفت فیزیکی آنها از ۷ درصد تا ۹۰ درصد می‌باشد. با تکمیل این پروژه ها در چند سال آتی، با سرمایه گذاری ۱٫۵ میلیارد دلار، ظرفیت خوبی را در منطقه ایجاد می‌کنیم؛ ۲۱ طرح از این ۲۷ طرح در بخش میانی صنایع پتروشیمیایی است و ۶ طرح از آنها واحدهای خدماتی هستند.
وی ادامه داد: در زمینه‌ سرمایه گذاری در منطقه با استقبال خوبی مواجه هستیم و در حال حاضر ۲۴ طرح در دست مطالعه داریم که سرمایه گذاران آن مشخص شده است.
شهیدی نیا سپس به طرح توسعه منطقه پرداخت و خاطر نشان کرد: مهمترین مسئله ای که برای توسعه پیش روی ماست کمبود زمین است که برای حل آن، طرح توسعه منطقه را در دست مطالعه داریم. امیدواریم با به ثمر رسیدن آن، موج دوم توسعه را در منطقه شاهد باشیم. افزایش ۷ تا ۸ میلیون تنی ظرفیت محصولات بالادست پتروشیمی از ثمرات توسعه منطقه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید