مخزن گالوانیزه ماژولار یا مخزن کامپوزیتی ماژولار- مزایای مخازن آب شرب ماژولار کامپوزیتی در مقایسه با مخازن گالوانیزه

  • خانه
  • مقالات
  • مخزن گالوانیزه ماژولار یا مخزن کامپوزیتی ماژولار- مزایای مخازن آب شرب ماژولار کامپوزیتی در مقایسه با مخازن گالوانیزه

مخزن گالوانیزه ماژولار یا مخزن کامپوزیتی ماژولار- مزایای مخازن آب شرب ماژولار کامپوزیتی در مقایسه با مخازن گالوانیزه

مخزن گالوانیزه ماژولار یا مخزن کامپوزیتی ماژولار- مزایای مخازن آب شرب ماژولار کامپوزیتی در مقایسه با مخازن گالوانیزه

مخزن گالوانیزه چه مزیت هایی دارد؟

همواره انتخاب جنس مخزن آب شرب مورد توجه کارفرمایان بوده است. هر دو نوع مخزن گالوانیزه و مخزن کامپوزیتی ممکن است به صورت مخزن مدولار یا مخزن یکپارچه ساخته شود. هر کدام از این مخزن ها مزایا و معایب خود رو دارد. مخزن های یک پارچه ( مخزن کامپوزیتی یکپارچه و مخزن گالوانیزه یکپارچه) به صورت آب بند در کارخانه تولید می گردد و به پروژه منتقل می گردد اما مخزن مدولار ( مخزن کامپوزیت مدولار و مخزن گالوانیزه مدولار) به صورت مخزن پیش ساخته و قطعه قطعه تولید شده و در عرض چند روز در محل پروژه مونتاژ می گردد. برتری مخزن مدولار به حمل راحت و امکان نصب در مناطق صعب العبور می باشد. برای مثال نصب مخزن آب شرب در زیر زمین یک ساختمان تجاری که ورودی نفر رو دارد فقط با استفاده از مخزن مدولار ( مخزن کامپوزیتی و مخزن گالوانیزه) امکان پذیر است. اما کدام جنس بهتر است؟

مخزن کامپوزیتی مخزن گالوانیزه یا مخزن کامپوزیتی؟

ضعف اصلی مخزن گالوانیزه در محل جوش کاری است و مخزن گالوانیزه از محل جوشکاری دچار پوسیدگی می گردد. اما مخزن مدولار گالوانیزه با طراحی مناسب می تواند این نقص را بر طرف کند و می توان مخزن گالوانیزه مدولار تمام پیچی ساخت که دارای جوشکاری نیست. مخزن پیچی طول عمر مناسبی دارد اما باید توجه کرد که اگر جنس پیچ ها با جنس بدنه مخزن پیچی متفاوت باشد تکشیل پیل گالوانیک می دهد و خوردگی سرعت می باید بنابراین بسیار مهم است که مخزن پیچی و مخزن گالوانیزه توسط یه گروه کارکشته تولید و نصب گردد تا جزئیات را در نظر بگیرید. مخزن گالوانیزه پیچی در صورت طراحی مناسب طول عمر بسیار خوبی دارد. البته برای مصرف مخزن آب شرب توصیه می گردد از مخزن استیل استفاده شود. مخزن استیل کیفیت آب شرب بسیار بهتری ارائه می دهد.

مزایای مخزن کامپوزیت در مقایسه با گالوانیزه

مخزن کامپوزیتی در صورت طراحی و اجرای مناسب می تواند طول عمری تا 25 سال داشته باشد البته اگر طراحی و اجرای جهت گیری الیاف در مخزن کامپوزیتی درست نباشد این مخزن ها در برابر رشد ترک بسیار حساس می باشند و بر اثر تنش های سیکلی ناشی از پر و خالی شدن مخزن پنل های مخزن کامپوزیتی دچار ترک می شود و می شکنند. باید در نظر گرفت چسباندن و تعمیر پنل های این مخازن چندان ساده نیست. ما در آی آر مخزن گرد هم آمدیم تا با ساخت و اجرای بهترین مخازن مناسب برای کاربرد شما به شما عزیزان خدمت رسانی کنید. برای هر گونه مشاوره جهت انتخاب مخزن مناسب برای کاربری خود با ما تماس بگیرید. برای اجرای مخزن آب شرب مناسب با ما تماس بگیرید تا مشاوره های لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

02144787172

محصول مشابه: مخزن فایبرگلاس

آخرین مقالات

تگ ها

آی آر مخزن کیفیت و قیمت را تضمین میکند. ما مشتاقانه پاسخگوی پرسش های شما هستیم.

درباره ما

آی آر مخزن تولید کننده مخازن کامپوزیتی، گالوانیزه، پلی اتیلن و ... برای انواع مصارف و کاربردها

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.


جزئیات بیشتر

خبرنامه

جهت دریافت اطلاعات آی آر مخزن، به خبر نامه ما بپیوندید

لینک های مرتبط

تمامی حقوق سایت متعلق به آی آر مخزن میباشد. | طراحی سایت : نوینیک