FRP چیست؟

FRP چیست؟

FRP چیست؟

پلیمرهای تقویت شده با الیاف (FRP) یک نوع کامپوزیت پیشرفته می‌باشند که به عنوان یک محصول جامد با ترکیبی از رزین، الیاف، پرکننده و افزودنی با خواص فیزیکی متفاوت جهت رسیدن به خواص مطلوب و کاربری مورد نظر است.
کامپوزیت‌های پایه پلیمری یا به عبارتی FRP از دو یا چند ماده اولیه در مقیاس میکروسکوپیک که ماتریس پلیمری (رزین‌های) آن بوسیله الیاف‌های تقویت کننده احاطه شده اند تشکیل می‌شود. این الیاف برای ازدیاد استحکام، کشش و مقاومت در جهت‌های خاص در بین ماتریس‌ها خواص متفاوت و منحصر به فردی را بر اساس کاربری مورد نظر حاصل می‌نماید.

محصول دیگر: مخزن GRP
اکثر کامپوزیت‌ها دارای خواص ناهمسانگرد هستند و این خصوصیت بهینه کردن طراحی و رسیدن به ویژگی‌های مکانیکی منحصر بفرد را منجر می‌شود. ماتریس‌ها: پلیمرهایی با ساختمان مولکولی زنجیره ای متشکل از یک یا چند واحد تکرار شونده می‌باشند که شامل دو طبقه بندی اصلی گرمانرم و گرماسخت هستند. خواص مکانیکی، شیمیایی و تحمل گرمایی کامپوزیت‌های FRP با ماتریس گرماسخت به فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد. این ماتریس‌ها با مقاومت الیاف موجود در کامپوزیت در برابر عوامل محیطی، مقاومت در برابر کمانش نسبت به انتقال استرس ناشی از بار سطحی به الیاف داخلی و توزیع مجدد بار و جذب انرژی بارهای تحت استرس کمک می‌کند.

با انتخاب درست پلیمر، ادتیو، کاتالیست و پرکننده علاوه بر چقرمگی، ماتریس مقاومت دمایی و شیمیایی عالی نیز بدست می‌آورد. طیف‌های رایج رزین‌های گرماسخت شامل رزین‌های اپوکسی، پلی استر (اورتو/ایزو)، وینیل استر و فنولیک میباشند.

همچنین بخوانید: دریچه منهول کامپوزیت

آخرین مقالات

تگ ها

آی آر مخزن کیفیت و قیمت را تضمین میکند. ما مشتاقانه پاسخگوی پرسش های شما هستیم.

درباره ما

آی آر مخزن تولید کننده مخازن کامپوزیتی، گالوانیزه، پلی اتیلن و ... برای انواع مصارف و کاربردها

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.


جزئیات بیشتر

خبرنامه

جهت دریافت اطلاعات آی آر مخزن، به خبر نامه ما بپیوندید

لینک های مرتبط

تمامی حقوق سایت متعلق به آی آر مخزن میباشد. | طراحی سایت : نوینیک