مخزن آب کامپوزیتی

مخزن آب کامپوزیتی

مخزن آب کامپوزیتی

نسل جدیدی از مخازن نگهداری آب، مخازن کامپوزیتی است که بعد از مخازن پلاستیکی ایجاد شد. آنها دارای رزین پلیمری به عنوان بستر و الیافی نظیر شیشه است که استحکام بالایی را در عین سبکی خواهد داشت. همچنین اجزای آن هیچگونه واکنشی را با مایع نگهداری شده در مخزن نخواهد داد. مزایای زیادی سبب طراحی و ساخت مخازن کامپوزیتی شده است.

چرا مخازن آب کامپوزیتی باید تهیه شود؟

حمل و نقل آسان به دلیل سبک وزنی در محل‌های صعب العبور، عدم ایجاد جلبک، ضد خوردگی و ضد پوسیدگی، دوام بالا، عدم تغییر در کیفیت و رنگ و بوی آب در طولانی مدت، مقاومت شیمیایی بالا، مقاوم در برابر زلزله، سرعت بالای تولید به روش دستگاهی مانند SMC ، مقاوم در برابر حرارت بالا به دلیل رزین‌های موجود در آن، امکان افزایش و کاهش حجم در انواع مدولار و پیش ساخته آن از مزیت‌های مهم آن است. خاصیت جا به جایی به محل دیگر بعد از نصب آن، مناسب برای مکانهایی که فضای محدود دارد و همچنین عمر مفید بالای آنها سبب توجه زیاد به نسل جدید از مخازن شده است. این مخازن به شوری و تلخی مقاومت بالایی را نشان میدهد که در سواحل دریایی میتوان از آن استفاده کرد. همچنین مقاومت بالا در برابر رطوبت دارد. آنها دچار نشتی نمیشود و میتواند به محیط زیست کمک کند زیرا آلودگی و یا هدر رفتن آب درون مخزن به بیرون را ندارد.

چطور مخزن کامپوزیتی انتخاب کنیم؟

پارامترهایی نظیر نوع رزین (پلی استر و یا وینیل استر) نوع الیاف، شکل مخزن بسته به فضای موجود، حجم مورد نیاز آب در شبانه روز، باید مخزن مناسبی که توجیه اقتصادی داشته باشد تهیه شود. بنابراین بسته به اینکه از مخازن برای چه نوع کاربردی استفاده شود نوع رزین، الیاف و همچنین شکل آن بسته به شرایط و در نظر گرفتن مسائل اقتصادی و عمر مفید مورد نیاز توسط متخصصان تخمین زده میشود. در نتیجه با توجه به مسائل مطرح شده استفاده از مخازن کامپوزیتی امری ضروری است.

تگ ها

  آی آر مخزن کیفیت و قیمت را تضمین میکند. ما مشتاقانه پاسخگوی پرسش های شما هستیم.

  درباره ما

  آی آر مخزن تولید کننده مخازن کامپوزیتی، گالوانیزه، پلی اتیلن و ... برای انواع مصارف و کاربردها

  برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.


  جزئیات بیشتر

  خبرنامه

  جهت دریافت اطلاعات آی آر مخزن، به خبر نامه ما بپیوندید

  لینک های مرتبط

  تمامی حقوق سایت متعلق به آی آر مخزن میباشد. | طراحی سایت : نوینیک