تولید داخل دریچه‌های منهول نانو کامپوزیتی

  • خانه
  • اخبار
  • تولید داخل دریچه‌های منهول نانو کامپوزیتی

تولید داخل دریچه‌های منهول نانو کامپوزیتی

تولید داخل دریچه‌های منهول نانو کامپوزیتی
12تــیر1396

محققان کشور موفق به تولید دریچه‌های منهول نانوکامپوزیتی آدم‌رو با مقاومت بالای حرارتی و شیمیایی شدند که در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، آب و فاضلاب و مخابرات کاربرد دارد. دریچه‌های آدم‌رو یا دریچه‌های منهول یک نوع از اتصالات است که برای متصل کردن چند شبکه و خط راهرو به هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع اتصالات اکثراً در ساخت تونل‌های زیرزمینی مربوط به حوزه‌های نفت، گاز و پتروشیمی، مخابرات، صنایع زیرساخت و حوزه‌های حمل‌ونقل و ترافیک به کار گرفته می‌شوند.

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان که از سال ۱۳۸۶ انواع مخازن و اتصالات کامپوزیتی را تولید می‌کند، موفق به تولید دریچه‌های منهول نانوکامپوزیتی با خواص شیمیایی، مکانیکی و حرارتی بهینه شده است.

محمد حبیبی، مجری طرح با اشاره به اهمیت بالای استحکام این دریچه‌ها، گفت: در این محصول با اضافه کردن نانوذرات سیلیس به ساختار پلیمری این دریچه‌ها مقاومت فشاری آنها بهبود یافته است. همچنین استفاده از فناوری نانو موجب شد تا قیمت تمام‌شده‌ محصول کاهش و سرعت پخت آنها افزایش یابد.

حبیبی با بیان اینکه دریچه‌های منهول نانوکامپوزیتی از دو لایه‌ کامپوزیتی و الاستومری تشکیل شده است، ااضافه کرد: لایه‌ کامپوزیتی ضخامت بالاتری نسبت به لایه‌ الاستومری دارد. این لایه‌ها به ‌صورت همزمان و به روش قالب‌گیری گرم در پرس‌های هیدرولیک ۱۲۰۰ تنی و در دمای ۱۵۰ درجه‌ سانتیگراد تولید می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از مواد نانویی جهت افزایش استحکام فشاری تنها با طراحی سیستم پخت ویژه و تحت شرایط خاص امکان‌پذیر است، ادامه داد: ما موفق شدیم در طی آزمایش‌ها و ارزیابی‌های خود به این فرآیند دست یابیم. دریچه‌های تولید شده به روش مذکور علاوه بر برخورداری از خواص مکانیکی خوب، مقاومت حرارتی و شیمیایی بالایی را نیز دارد.

دریچه‌های منهول نانوکامپوزیتی با شماره‌ ثبت اختراع ۶۷۵۸۷ در مرکز مالکیت صنعتی به ثبت رسیده و دارای گواهینامه‌ ملی استاندارد است. همچنین این محصول در تاریخ ۹۶/۰۱/۲۳ موفق به اخذ گواهینامه‌ نانومقیاس از ستاد ویژه‌ توسعه‌ فناوری نانو شده است.

آی آر مخزن کیفیت و قیمت را تضمین میکند. ما مشتاقانه پاسخگوی پرسش های شما هستیم.

درباره ما

آی آر مخزن تولید کننده مخازن کامپوزیتی، گالوانیزه، پلی اتیلن و ... برای انواع مصارف و کاربردها

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.


جزئیات بیشتر

خبرنامه

جهت دریافت اطلاعات آی آر مخزن، به خبر نامه ما بپیوندید

لینک های مرتبط

تمامی حقوق سایت متعلق به آی آر مخزن میباشد. | طراحی سایت : نوینیک